Περιγραφή
Μπορείς να συνυπάρξεις με πάνω από 2 άτομα στη σκηνή ενώ αυτοσχεδιάζεις; Φυσικά και μπορείς!
Στο επίπεδο 5 ασχολούμαστε με αυτό ακριβώς το αντικείμενο. Εξερευνούμε πως μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα ομαδικό μυαλό (group mind) που μας βοηθάει να επικοινωνούμε και να λειτουργούμε πιο αρμονικά, και φυσικά να αλληλοϋποστηριζόμαστε επί σκηνής. Εμβαθύνουμε επίσης στο πως χτίζουμε μια ιστορία. Στο ποια είναι τα δομικά της χαρακτηριστικά και τι είναι σημαντικό στο χτίσιμο μιας ιστορίας. Πως μπορούμε να αφηγηθούμε μια ιστορία επί σκηνής χωρίς να υπάρχει σενάριο. Πως δημιουργούμε διαδοχικές σκηνές με συνοχή και συνέχεια. Θα γνωρίσεις και το longform Ιmprov (μακροσκελές Ιmprov).
Το επίπεδο ολοκληρώνεται σε οκτώ εβδομάδες.
Τα μαθήματα γίνονται μια φορά την εβδομάδα για 3 ώρες κάθε φορά (Σύνολο 24 ώρες)
Προϋπόθεση για να παρακολουθήσεις αυτό το επίπεδο είναι να έχεις ολοκληρώσει το επίπεδο «Improv Theater 3: Εγώ κι εσύ μαζί»
Μέγιστο μέγεθος γκρουπ: 14 άτομα
Κόστος 140 €